Switch to mobile version. Į viršų

G. Nausėda. Kokias pamokas būtina išmokti kuriant verslą?

SEB banko atlikta jauno verslo – iki trejų metų – įmonių apklausa rodo, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios mūsų šalyje jaunieji verslininkai pradeda kurti savo verslą, yra noras daugiau uždirbti ir tokiu būdu pagerinti įprastas gyvenimo sąlygas.

Vis dėlto kaip šį tikslą pasiekti ir kokių klaidų reikėtų vengti? Savo įžvalgomis pasidalijo  SEB banko vyriausiasis ekonomistas dr. Gitanas Nausėda, atsakęs į keletą klausimų apie jauną verslą.

Kokias jauno verslo kūrimosi ir augimo tendencijas pastebite mūsų šalyje?

Per praėjusius metus Lietuvoje buvo įkurta daugiau negu 10 tūkst. jaunų verslo įmonių. Didžiausias šių įmonių steigimosi augimas šalyje buvo 2014 m., tuo metu įsisteigė beveik 14 tūkst. naujų bendrovių, tačiau po metų šis skaičius smuktelėjo iki 10 tūkstančių. Tuo tarpu Estijoje naujai įkurtų įmonių skaičius nuosekliai auga kasmet: 2014 m. – 19,8 tūkst., 2015 – 21 tūkst., 2016 – 22 tūkst. jaunų verslo atstovų.

Jeigu vertintume vien tik skaičius, galėtume susidaryti įspūdį, kad estai yra verslesni, palyginus su lietuviais, ir ši įžvalga būtų teisinga. Tačiau įdomu tai, kad nemaža dalis Estijoje įkurtų įmonių tiesiog nevykdo veiklos arba per pirmuosius įsisteigimo metus būna išregistruojamos. Tai rodo, kad bendras veikiančių įmonių skaičius yra panašus abiejose šalyse.

Skaitykite toliau Infobanke

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.