Switch to mobile version. Į viršų

Investicijų siekiančių jaunųjų verslininkų laukia geri metai

Naują verslą planuojantys pradėti verslininkai turėtų nusiteikti optimistiškai. Rizikos kapitalų fondai kol kas nesiskundžia pinigų trūkumu ir yra suinteresuoti jais pasidalinti su perspektyviais verslais. Apie tai vaizdo įraše pasakoja „Startup Wise Guys“ akseleravimo fondo partneris Dmitrijus Sosunovas.
  • Rinkoje atsiranda vis daugiau naujų fondų
  • Rizikos kapitalų fondų investicijos augs
  • Finansavimo keliai atsiveria pradėjus plėtrą užsienyje

Šiuo metu rizikos kapitalų fondai jaunoms įmonėms yra išdaliję daugiau nei 100 mln. eurų. Nuolat skelbiama ir apie naujų fondų steigimą Lietuvoje. Tikriausiai, teko girdėti apie naują „Practica Capital“ rizikos kapitalo fondą ar „Open Circle Capital“ naujas galimybes. Matome, kad į Rytų ir Centrinę Europą atkeliauja daug kapitalo, nes šiame regione aptinkama daug talentų.

Kaip atrodys rizikos kapitalo fondų investicijų kreivė Lietuvoje šiais ir kitais metais? Ši kreivė tikrai šaus į viršų ir atrodys pakankamai gerai.

Įsivaizduokite, kad per ateinančius kelerius metus privatūs rizikos kapitalo fondai į jauną verslą pasiryžę investuoti daugiau nei 100 mln. eurų, o viešųjų investicijų, Europos Sąjungos pinigų yra dar apie 200 mln. eurų. Ir šie pinigai turės rasti savo šeimininką.

Šiandieninė situacija jauniems verslininkams kur kas palankesnė nei investuotojams, mat šie turi išleisti tam skirtus pinigus, o jūs, jaunieji verslininkai, galite tuo pasinaudoti.

Jei pažiūrėsime į tokias lietuviškas įmones, kaip „Vinted“, „GetJar“, „YPlan“, „TransferGo“, joms pavyko gauti didelių investicijų ne tik iš lietuviškų, bet ir užsienio rizikos kapitalo fondų. Galima spėti, kad šie startuoliai būtent ir turėjo tokią strategiją. Vėlyvesnėse vystymosi stadijose verslo veikla jau buvo perkelta ir į kitas šalis, o tuomet ir kapitalo buvo ieškoma ne Lietuvoje, bet toje rinkoje, kurioje norima plėsti savo veiklą. Tokiu atveju gautos investicijos suteikia ne tik pinigų, bet ir verslo ryšių, būtinų įmonei vystytis toliau.

Šiuo metu Lietuvoje turime 6–7 rizikos kapitalo fondus, kurie jau suteikia finansavimą jaunoms įmonėms. Tai – „Open Circle Capital“, „Practica Capital“, „Iron Wolf Capital“, „Contrarian Ventures“. Taip pat turime Verslo angelų fondą, „Karma Ventures“.

Reikia paminėti, kad skirtingi fondai investuoja į skirtingo išsivystymo stadijose esančias įmones. Vieni rizikos kapitalo fondai investuoja į tas įmones, kurios jau turi klientų, kiti nori matyti dar didesnį progresą, gaunamas pajamas. Yra ir tokių, kurie tikisi, kad jūsų įmonės bus dar didesnės – kai jau turėsite pastovių pajamų ir plėsitės į užsienio rinkas.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.