Switch to mobile version. Į viršų

Jauno verslo finansavimas: dažniausios klaidos ir kaip jų nekartoti

Mažos ir vidutinio dydžio įmonės nusiteikusios optimistiškai – net 80 proc. jų šiais metais tikisi apyvartos augimo, beveik pusė planuoja investuoti į plėtrą. Tokius duomenis skelbia SEB banko inicijuota Baltijos šalių mažų ir vidutinių įmonių apklausa.

Tačiau pasiryžusioms toliau augti bendrovėms dažnai tenka spręsti galvosūkį, kaip sėkmingai gauti finansavimą siekiant įgyvendinti užsibrėžtus verslo plėtros planus. SEB banko Finansavimo paslaugų departamento direktorius Vaidas Žagūnis ambicingoms, finansavimo šaltinių įmonės veiklos plėtrai ieškančioms įmonėms pataria prisiminti dešimt svarbių dalykų.  

1. Ieškokite skirtingų finansavimo šaltinių.

Įvairiuose verslo plėtros etapuose jie gali būti skirtingi. Pavyzdžiui, tik pradedant verslą paprastai yra investuojami savi, šeimos ar draugų pinigai. Kiek vėliau jauną verslą, turintį augimo galimybių, gali finansuoti ir rizikos kapitalo, tarkime, vadinamieji verslo angelų fondai. Paskutiniai šioje grandinėje yra bankai. Jie paprastai finansuoja ne verslo kūrimą ir pradžią, o įmonės augimą ir plėtrą.

2. Turėkite gerą verslo idėją.

Finansuojant jauną įmonę verslo idėjai skiriamas didelis dėmesys. Vertinama, ar idėja yra unikali, kokią ji sukuria vertę vartotojams. Atsižvelgiama ir į tai, kiek akcininkai galėtų prisidėti tobulinant verslo idėją, jei tektų susidurti su finansiniais sunkumais, kaip įmonei seksis išgyventi konkurencinėje aplinkoje.

3. Objektyviai įvertinkite galimybes gauti savo verslo finansavimą.

Nesvarbu, ar jūsų įmonė įkurta neseniai, ar ji sukaupusi didelę patirtį, finansavimo rizika vertinama lygiai taip pat. Pagrindiniai kriterijai...

Skaitykite toliau Infobanke

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite kvietimus į E. akademijos renginius.
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.