Switch to mobile version. Į viršų

Kaip gauti teigiamą banko atsakymą dėl pateiktos kredito paraiškos?

Bankas skolina ne savo, o indėlininkų pinigus, todėl jam svarbu, kaip bus grąžinama paskola. Todėl prieš prašant finansavimo, banko konsultantui svarbu paaiškinti verslo idėją, įmonės verslo planą, kaip įmonės savininkas yra pasiruošęs elgtis ne tik optimistiniu, bet ir pesimistiniu atveju. Bankas siekia sukurti su klientu tvarią partnerystę, todėl iš pradžių reikalingos konsultacijos siekiant įvertinti kliento finansinę būklę ir tam, kad ateityje įmonė galėtų įgyvendinti savo ambicingus tikslus.
  • Kodėl bankui svarbi jūsų verslo idėja prašant finansavimo?
  • Kodėl siekiant partnerystės su banku svarbus atvirumas?

Kaip gauti teigiamą banko atsakymą į pateiktą kredito paraišką?

Nėra vienareikšmio atsakymo, bet aš išskirčiau du dalykus. Pirma – tikėjimas ta idėja, tuo produktu, kuris bus gaminamas. Antras labai svarbus dalykas – būti sau atviram. Dar ir dabar tenka susidurti, kai verslininkai sugalvoję verslo idėją kažkodėl bijo ja pasidalinti. Dažnai sako, kad tai komercinė paslaptis, bet nemanau, kad tai yra teisinga. Pasitikrinti verslo idėją draugų rate, banke su konsultantais yra tiesiog privaloma, ypač pirminėje stadijoje.

Kodėl svarbus atvirumas banke? Todėl, kad mes turime pažinti klientą ir jo kuriamą verslą. Jeigu mūsų verslo vadybininkas gerai susikalbės su būsimu verslininku, gaus reikiamą informaciją iš jo, gaus esminius atsakymus į jį dominančius klausimus, jis galės geriau tą įmonę pristatyti ir bus tos įmonės atstovas banke. Taigi, susikalbėjimas tarp verslo ir banko yra būtinas tam, kad įmonė gautų tai, ko prašo iš banko, ir kad tos verslo idėjos, kurios dažniausiai yra verslininko galvoje, būtų suprastos banko ir jomis būtų patikėta.

Jeigu mes patikime vieną kartą, mes siekiame ilgalaikės partnerystės. Mes negalime vienais metais suteikti kreditą, kitais metais nebesuteikti. Mes išsianalizuojame, suprantame verslą ir tada dirbame su įmone ilgą laiką ir džiaugiamės, kai įmonė auga, o mes įmonei augimo etapuose galime padėti skolinant papildomų pinigų ar dalijantis patarimais.

Sėkmės istorija

Aš pats dirbau verslo klientų vadybininku. Pradėjau karjerą banke būtent nuo šios pozicijos. Pirmasis klientas, kuriam suteikėme banke finansavimą, buvo gana įdomioje situacijoje. Remiantis klasikiniais dėsniais paskolos tai įmonei mes neturėjome suteikti. Nes žiūrint į pelno (nuostolio) ataskaitą, į balansą dominavo vien raudoni neigiami skaičiai. Paprastai tokioms įmonėms bankai nesuteikia kredito. Bet įsigilinus į kliento situaciją ir keletą kartų padiskutavus su kolegomis banke, mes supratome, kad reikia žiūrėti ne į tai, kaip klostėsi verslas paskutinis penkerius metus, bet į tai, kas bus ateityje. Nes įmonė iš esmės pakeitė vadovų komandą, peržiūrėjo kaštų bazę. Įmonė buvo visiškai naujame augimo etape. Kai mes tą supratome, kai išdiskutavome su įmonės savininkais ir vadovais, mes patikėjome jų verslo idėja ir suteikėme finansavimą. Tai buvo sezoninis verslas, ir įdomu tai, kad sekančiais metais buvo blogas sezonas ir pasitvirtino mūsų blogiausios prognozės. Įmonė neuždirbo tiek pinigų, kiek planavo ir jiems buvo sudėtinga grąžinti paskolą. Bet mes dar kartą patikėjome įmone.

Smagu tai, kad ir šiandien ši įmonė klesti. Ji išaugo keliasdešimt kartų, vykdo sėkmingą verslą, turi lojalius darbuotojus, parduoda produktą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, ir, man atrodo, yra labai teisingame kelyje bei turi daug ambicingų planų ateičiai. Ką ir minėjau, susikalbėjimas, patikėjimas, atviras bendradarbiavimas, aš manau, ir buvo sėkmės faktoriai.

Palinkėjimas kuriantiems verslą

Visada turėti ambiciją būti geriausiu, būti pirmu, mėgstamu klientų. Tai yra pagrindiniai dalykai, kurių palinkėčiau verslui. Antras dalykas, ką norėčiau pasakyti – tikrai bus momentų, kai atrodys, kad idėja vis tik yra negera. Palinkėčiau nenuleisti rankų ir viską dar kartą apmąsčius, perdėliojus verslo modelį sėkmingai tęsti veiklą. Atkaklumas, man atrodo, yra pagrindinis verslo variklis ir pagrindinė idėja, ant kurios stovi verslas.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.