Switch to mobile version. Į viršų

Kaip tapti milijardo dolerių vertės įmone greičiau negu per metus?

Jei anksčiau naujoviški produktai buvo kuriami ilgus metus pasitelkiant daugybę specialistų, šiandien rinką drebinantys sprendimai gali būti sukurti labai greitai. Apie tai vaizdo įraše pasakoja inovacijų ekspertas ir nepriklausomas inovacijų konsultantas Danas Tomas.
  • Rinką keičiantys etapai. Kuriame gyvename dabar?
  • Inovacijų greitis tapo ypač didelis
  • Tapti milijardo dolerių vertės įmone galima ir greičiau negu per metus

Kalbant apie rinką, keičiančią aplinką ir verslą, verta paminėti keletą etapų. Pirmasis laikotarpis, kurį turėjome, šioje srityje – internetas. Prieš maždaug penkiolika metų kartu su šia sritimi užgimė visiškai nauja ekonomika. Tuomet gyvuoti pradėjo tokie startuoliai kaip „Facebook“, „Google“, „Amazon“.

Antras rinką sudrebinęs dalykas buvo mobiliosios programėlės. Maždaug prieš dešimt metų jos taip pat labai pakeitė vartotojo patirtį.

Šiuo metu esame trečiame etape – daiktų interneto. Ši era prasidėjo tuomet, kai tapo įperkama daiktus sujungti su skaitmeniniais produktais.

Būtent čia ir turėčiau kalbėti apie rinką keičiančias inovacijas. Smulkusis ir vidutinis verslas bei didelės įmonės turi nepamiršti, kokioje eroje gyvename. Jei anksčiau inovacijos buvo diegiamos linijiniu greičiu, dabar tai vyksta ypač sparčiai.

Grafike matote skaičius, rodančius, kiek įmonėms prireikė metų, kad jos taptų milijardo dolerių vertės įmonėmis. Tipinei įmonei, patenkančiai į „Fortune 500“ sąrašą, reikėjo daugybės metų užaugti. Tuo metu „Google“ bendrovei reikėjo vos aštuonerių metų, „Facebook“ įmonei – penkerių metų. O, pavyzdžiui, įmonės komunikacijai skirtai bendravimo programėlei „Slack“ milijardo dolerių vertės įmonės įvaizdį pavyko pasiekti greičiau negu per metus.

Kodėl taip nutiko? Todėl, kad anksčiau inovacijos buvo susijusios su inžinerija, o dabar inovacijos yra skaitmeninės, todėl produktas pasklisti po visą pasaulį gali labai greitai.

Taigi dabartinės inovacijos gali vis lengviau sudrebinti rinką. Ir tai nutinka itin greitai. Esant tokiai situacijai, reikia nepamiršti, kad bet kokia naujovė gali bet kurią akimirką vėl sukrėsti pasaulį.

Šiais laikais niekas nebelaukia dešimtmečio, kol rinkoje bus pasiūlytas visiškai naujas produktas. Dabar viskas nutinka labai greitai.

Siūlyčiau paskaityti knygą „Eksponentinės organizacijos“. Joje rasite labai įdomios informacijos apie tai, kaip ir kuo skiriasi pagal šiandienines verslo tendencijas gyvuojančios įmonės ir įprastos įmonės, pavyzdžiui, skirstydamos turtą. Pavyzdžiui, kaip valdyti turtą nešvaistant lėšų pastoviosioms išlaidoms, o užsakant paslaugas iš šalies.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.