Switch to mobile version. Į viršų

Kas yra verslo spartėjimo programa?

Lietuvoje besikuriantys nauji verslai vis dažniau išgirsta apie naujas galimybes gauti finansavimą savo verslui. Viena iš jų – verslo greitinimo programos. Apie šių programų privalumus vaizdo įraše pasakoja „Startup Wise Guys“ greitojo fondo partneris Dmitrijus Sosunovas.
  • Vis daugiau verslo greitinimo galimybių Lietuvoje
  • Verslo greitinimo programa – vartai į tolesnį finansavimą
  • Ne tik pinigai, bet ir mokymai

Lietuvoje vis dažniau išgirstame apie verslo greitinimo programas. Jos suteikia galimybę ne tik gauti investiciją, bet ir patarimų, palaikymą, mentorystę ir ryšius su kitomis įmonėmis. Per artimiausius penkerius metus verslo greitinimo fondai išleis apie 16 mln. eurų. Galima tikėtis, kad investicijų sulauks daugiau nei 100 naujų įmonių, kurios dar neturi pajamų, bet jau turi produktą. Tarp tokių fondų yra ir „Startup Wise Guys“, ir „70 Ventures“.

Verslo greitintuvai – pasaulyje vis labiau populiarėjanti naujo verslo finansavimo koncepcijan. Be to, rizikos kapitalo fondai nori investuoti būtent į tuos startuolius, kurie yra pabaigę verslo greitinimo programas.

Taigi kas yra verslo greitėjimo programa? Dažniausiai tai atrodo taip: investuotojas jums pasiūlo 30 tūkst. eurų investiciją ir 3 mėnesių programą. Šią programą įsivaizduokite kaip mažą universitetą, kur jūsų komanda mokysis verslo pagrindų: apie produkto kūrimą, rinkodarą, pardavimus, kaip prisistatyti klientui, investuotojui, kokie jūsų lūkesčiai, kaip burti komandą, kaip įvardyti tikslus.

Verslo greitintuvas – intensyvi trijų mėnesių programa, kuri padės jūsų produktui pajudėti į priekį. Dažniausiai po verslo greitinimo programos startuoliai keliauja pas verslo angelus, kurie nori investuoti į naujus verslus, kurie jau turi šiokių tokių pajamų. Kiti ieško tolimesnių investicijų ir kreipiasi į rizikos kapitalo fondus, kurie investuoja didesnes sumas.

Vis dėlto pirmasis bilietas į tolimesnes investicijas – verslo greitinimo programa, kuri gali atskleisti, ar jūsų produktas įdomus rinkai, ir suteikti jums 30–50 tūkst. eurų investiciją.

Šį kelią praėjo tokie startuoliai kaip apgyvendinimo paslaugų dalijimosi platforma „AirBnB“, socialinis tinklas „Reddit“, debesų kompiuterijos  bendrovė „Dropbox“. Po tokių programų jos buvo pastebėtos ir gavo tolimesnę investiciją.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.