Switch to mobile version. Į viršų

Kodėl jaunas verslas neišnaudoja patrauklios finansavimo galimybės?

Kai praėjusio dešimtmečio pabaigoje pradėjo kurtis minios finansavimo platformos, pasigirdo kalbų, kad stebime bankų, investicinių fondų alternatyvos gimimą. Ir nors dabar jau akivaizdu, kad minios finansavimas nei vienų, nei kitų nepakeis, į ekonomiką šis reiškinys neabejotinai įnešė šviežio oro.

Kaip minios finansavimas papildo tradicines finansavimo priemones? Kokių galimybių jis gali atverti mažos šalies ekonomikai? Tikėtina, kad teigiamų pokyčių sulauksime jau rudenį, kai Seime pagaliau bus priimtas Sutelktinio finansavimo įstatymas. Vis dėlto kol kas didžiausią postūmį minios finansavimo populiarinimui galėtų suteikti platesnis sėkmės istorijų viešinimas.

Didžiausia nauda – jaunam verslui

Kaip sako SEB banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas, bene patraukliausia minios finansavimo ypatybė yra jo greitis ir lankstumas. Todėl jaunam verslui jis gali suteikti galimybių, kurios kitu atveju jam būtų nepasiekiamos.

„Pagrindinis minios finansavimo pranašumas šalies ekonomikai yra jo suteikiama alternatyvi galimybė besikuriančiam verslui pritraukti investicijų gana greitai ir konstruktyviai. Taip pritraukiamas ne tik finansavimas, bet ir randami nauji klientai ar kuriamas ryšys su potencialiaisiais. Kuo daugiau alternatyvų, tuo geresnėmis sąlygomis galima gauti finansavimą, tuo mažiau galvos sopulio verslininkui pritraukti finansavimą. Tad į minios finansavimą turėtų dažniau atsigręžti pradedantysis verslas. Atrodo, kad vis dar formuojamas teisinis reglamentavimas atvers kelią didesniam šių galimybių mastui“, – teigia jis.

Minios finansavimas – tai pirmiausia galimybė lengviau...

Skaitykite toliau Infobanke

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.