Switch to mobile version. Į viršų

Kokios yra pagrindinės pradedančiojo verslo finansavimo galimybės?

Kiekvienas jaunas verslininkas, norintis idėją paversti verslu, žino, kad anksčiau ar vėliau teks pagalvoti, iš kur gauti pinigų svajonei paversti realybe. Vaizdo įraše „Startup Wise Guys“ akseleravimo fondo partneris Dmitrijus Sosunovas pasakoja, kokie įvairūs būna pradedančiojo verslo finansavimo būdai.
  • Lengviausias būdas – nuosavas kapitalas
  • Meilės investicijos ribotos
  • Kokią didžiausią investiciją galima gauti iš rizikos kapitalo fondo?

Pradedančiojo verslo finansavimo galimybės priklauso nuo įmonės stadijos. Pats lengviausias būdas – nuosavas kapitalas, kuris gali būti neribotas. Be to, taip finansuodamas savo verslo plėtrą nelieki niekam skolingas.

Meilės investicijomis vadinamos tokios investicijos, kai pinigų gaunama iš giminių, draugų. Tokių investicijų galima tikėtis, kai įmonė yra dar tik idėja. Tokio finansavimo būdo privalumas yra tas, kad turite lanksčias sąlygas, tačiau kartu susiduriate su ribota galimybe įvertinti verslo potencialą.

Dar vienas būdas gauti pinigų verslo plėtrai yra sutelktinis finansavimas. Tuomet galite sulaukti mažų sumų iš skirtingų investuotojų internetu.

Turint ne tik idėją, bet ir produktą, dažniausiai kreipiamasi į verslo angelus. Iš jų galite tikėtis gauti iki 80 tūkst. eurų investicijų.

Akseleravimo programomis Lietuvoje dažniausiai užsitikrinamas 20–50 tūkst. eurų finansavimas. Tai puikus būdas gauti ne tik piniginę, bet ir mentorių paramą.

Dėl įmonės plėtros finansavimo galite kreiptis ir į rizikos kapitalo fondą. Didžiausia suma, kurios galite tikėtis iš rizikos kapitalų fondų pagal jų turimas strategijas, Lietuvoje yra 1 mln. eurų.

Finansavimo šaltiniu gali tapti ir finansinės institucijos; jos priklausomai nuo situacijos gali suteikti nuo 5 tūkst. iki 1 mln. eurų paskolą. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad jei jūs esate tik pradedantysis verslininkas, naivu tikėtis labai didelės paskolos.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.